☝️Vedeli ste, že nám môžete stoličku Adaptic vrátiť až 30 dní od zakúpenia? ☺️

Názory odborníkov

Čo hovoria odborníci na zdravotné stoličky Adaptic?

MUDr. David Bludovský, Ph.D.

Neurochirurgické oddelenie FN Plzeň

Stolička s "plávajúcim" sedákom môže byť alternatívou k sedacej lopte. Všetky "nestabilné" sedáky majú zapojiť svalstvo okolo chrbtice počas dlhého sedenia. Nemám prehľad o výsledkoch dlhodobých testov. Ak chcete investovať do podobných pomôcok, odporúčam vyskúšať a prezrieť, prípadne hľadať komentáre a skúsenosti používateľov na webe.

Zdroj: uLékaře.cz

Adaptic je víťazom testu zdravotných stoličiek

Zdravotná stolička Adaptic s výkyvným sedadlom získala 1. miesto v teste zdravotných stoličiek na trhu, ktorý uskutočnili odborníci z centra fyzioterapeutickej starostlivosti FYZIOklinika v pražskej štvrti Chodov.

Zistiť viac

Bc. Jana Bouzková

Fyzioterapeut

Stolička Adaptic umožňuje dlhodobý sed pri ideálne nastavených parametroch správneho sedu, aretácia sedadla nie je nutná, nutná je aretácia oporných bodov vášho tela. Používanie tejto stoličky vedie k podvedomej chuti sa pohybovať bez toho, aby nás táto chuť odvádzala od práce.

Čítať celý názor

Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT

Vedúci fyzioterapeut, FYZIOklinika Praha 4 - Chodov

Vďaka výkyvnému sedáku dochádza k zlepšeniu celkového držania tela, aj k aktívnemu zapojeniu a spevneniu brušných svalov a svalov panvového dna. Zvýši sa aj prekrvenie orgánov v panvi, čo pôsobí pozitívne pri liečbe funkčnej sterility, problémoch s prostatou alebo ako prevencia vzniku hemoroidov.

Čítať celý názor

Mgr. Vojtěch Šenkýř

Fyzioterapeut, FN Brno

Pri zdravotných stoličkách Adaptic sú aktívne svaly hlbokého stabilizačného systému chrbtice (t. j. svaly core - brušné a chrbtové svaly, panvové dno a bránica) vďaka miernemu vyrovnávaciemu pohybu, čím sa eliminuje pasivita klasického sedenia.

Čítať celý názor

MUDr. Gabriela Vavrinová

Primár, klinika ProCare, Bratislava

Vzhľadom na výraznú zmenu životného štýlu, vznik nových typov zamestnaní najmä v súvislosti s rozvojom počítačovej techniky sa dá dnes už konštatovať, že sedenie je väčšinová pracovná poloha. Dlhodobý sed sám ako taký nepredstavuje vhodnú záťaž pohybového aparátu, najmä chrbtice. Sedenie v nevhodných polohách túto záťaž výrazne zhoršuje.

Čítať celý názor

Mgr. Jitka Mináriková

Vedúci fyzioterapeut, Chronicare - Life Star, a. s., Brno

Vo svojej profesii pracujem ako fyzioterapeut na ambulantnom pracovisku, kam dochádza široké spektrum pacientov. Pokiaľ by som však mala vybrať diagnózu, ktorá percentuálne vedie na celej čiare nad ostatnými ťažkosťami mojich pacientov, potom je to bolesť chrbta. Mojou úlohou je zistiť, prečo chrbát bolí. Ako najčastejšia príčina sa jednoznačne ukazuje sedavý spôsob života.

Čítať celý názor

MUDr. Michaela Hübnerová

Rehabilitácia, Fyziatria

Zdravotnú stoličku Adaptic používam už viac ako pol roka a som s ňou nadmieru spokojná. Predstavuje unikátnu a inovatívnu formu sedenia a spĺňa všetky moje očakávania.

Adaptic by som na základe svojich skúseností určite odporučila všetkým, ktorí dlhodobo pracujú v sede, osobám s chronickými bolesťami chrbta, dospievajúcim deťom ako prevenciu vertebrogénných ochorení v dospelosti.

Čítať celý názor

Mgr. Ján Pisarčík

Špecializovaný Fyzioterapeut

Už počas štúdia fyzioterapie som si začínal uvedomovať, že správny ergonomický sed je nesmierne dôležitý, ale až po rokoch práce s pacientmi, ktorý prichádzali opakovane s bolesťou chrbta som si naplno uvedomil, akým významným a často negatívnym faktorom je dlhodobý nesprávny sed. A bolo krásne sledovať, ako sa po zaradení nácviku správneho ergonomického sedu, bolesti chrbta upacientov začali nielen znižovať ale hlavne aj dlhodobo úplne odstraňovať.

Čítať celý názor