☝️Vedeli ste, že nám môžete stoličku Adaptic vrátiť až 30 dní od zakúpenia? ☺️

Online poradenstvo

Naši odborníci odpovedajú na vaše otázky súvisiace s fyzioterapiou a zdravím

Už zodpovedané otázky

Vyhreznutá platnička

Dobrý deň,

pred mesiacom mi lekár povedal, že mám vyhreznutú platničku, a napísal mi žiadosť o rehabilitáciu, ale bohužiaľ som tam bola objednaná až o 2 mesiace neskôr. Nejaká rada, čo mám robiť, kým sa tam dostanem? Ďakujeme.

Dobrý deň,

veľa závisí od umiestnenia a veľkosti výhrezu. Vo všeobecnosti by som odporučila nenáročnú fyzickú aktivitu na udržanie kondície (chôdza, nordic walking), neodporúčam beh kvôli zvýšenému tlaku na medzistavcové platničky. Vyskúšajte tiež cvičenia zamerané na uvoľnenie chrbtice, cvičte len do takej miery, do akej vám to vaše telo dovolí, a vyhnite sa bolesti a možnému zhoršeniu problémov (vystreľujúca bolesť, mravčenie končatín, ...). Nerobte hlboké ohyby a rotácie chrbtice, mohli by ešte viac zhoršiť prolaps. Vhodné cvičenia nájdete aj na našej webovej stránke.

Zobraziť celú odpoveď

Bolesť hlavy

Dobrý deň..chcel by som sa opýtať, či môžem mať problém s krčnou chrbtice aj v prípade,že okrem silnej, tlakovej bolesti hlavy a očí nemám žiadne iné symtomy,ktoré by tomu nasvedčovali?..absolvoval som už rôzne vyšetrenia, ktoré by mohli súvisieť s bolesťou hlavy a očí vrátane očného samozrejme..okrem tera ortopédie,tam som ešte nebol, lebo osobne to považujem za málo pravdepodobné,ale radšej sa opýtam aj Vás.. ďakujem s pozdravom Pavol

Dobrý deň,

príčina bolesti hlavy môže byť rôzna, najčastejšie sa stretávam s bolesťami hlavy z preťaženia (stres, únava, zlé držanie tela). Zvýšené napätie v oblasti krku, šije a tvárových svalov sťahuje cievy a dráždi nervy smerujúce do hlavy a mozgu. To potom spôsobuje tupú a silnú bolesť, ktorá sa prejavuje v spánkoch, spánkoch a v zadnej časti hlavy. Ďalšou príčinou bolesti hlavy môžu byť aj blokády krčnej chrbtice, o ktorých možno ani neviete. V tomto prípade je ideálne navštíviť neurológa alebo vyškoleného fyzioterapeuta, ktorý sa špecializuje na krčnú chrbticu, ktorý vám pomôže odblokovať ju a poradí vám cviky, ktoré zabránia návratu blokád.

Zobraziť celú odpoveď

Nemôžete nájsť odpoveď?

Spýtajte sa odborníka

Spýtajte sa našich odborníkov na fyzioterapiu