Len do 18.7.2024 kúpite Adaptic STYLE s 10% zľavou! | Plus 30 dní na vrátenie každého produktu

Mgr. Iva Bílková, Cert. MDT

Vedúci fyzioterapeut, FYZIOklinika Praha 4 - Chodov

Vďaka výkyvnému sedáku dochádza k zlepšeniu celkového držania tela, aj k aktívnemu zapojeniu a spevneniu brušných svalov a svalov panvového dna. Zvýši sa aj prekrvenie orgánov v panvi, čo pôsobí pozitívne pri liečbe funkčnej sterility, problémoch s prostatou alebo ako prevencia vzniku hemoroidov.

Ak trávite značnú časť dňa sedením, môžete na sebe spozorovať zdravotné problémy nielen pohybového aparátu, ale aj napr. bolesti hlavy, búšenie srdca alebo tlak pri srdci, poruchy peristaltiky alebo menštruačného cyklu atď. Ak sú aj poruchy interných orgánov spôsobené svalovou dysbalanciou v oblasti chrbtice, rebier a panvy, potom je možné problémy ľahko zmierniť či odstrániť, alebo predchádzať ich vzniku či recidívam.

Dobre zvolená stolička a správny sed môže byť v týchto situáciách rozhodujúca v prípade, že na stoličke trávite väčšinu pracovného dňa. Pre tieto účely je stolička Adaptic ideálnou voľbou, lebo svojím labilným sedákom, ktorého základ je na pružine, umožňuje pohyb panvy všetkými smermi a teda aj medzistavcové platničky a svaly na chrbtici sú počas dňa dynamicky zaťažované. Táto dynamika znižuje únavu a možnosť preťaženia mäkkých tkanív a medzistavcových platničiek.