☝️Vedeli ste, že nám môžete stoličku Adaptic vrátiť až 30 dní od zakúpenia? ☺️

Ako unikátne vankúše Kanuda riešia bolesti krčnej chrbtice

Zdravotné vankúše Kanuda – opora pre pohodlnejší život

Čoraz častejší problém

Bolesť krčnej chrbtice a moderný spôsob života

Bolesť krku je jednou z najčastejších druhov bolesti, ktorú pociťujeme celý život. Nie je to síce nič nové, ale moderný spôsob života stále viac prispieva k zlému držaniu tela a nepohodliu v oblasti krku. V rôznych štúdiách sa odhaduje, že viac ako 30 % dospelých pociťuje bolesť krku, ktorá narúša každodenné činnosti a viac ako polovica z nich uvádza, že bolesť je chronická a častá. Tieto čísla rastú alarmujúcim tempom, čo je spôsobené viacerými základnými faktormi životného štýlu.

Priemerný človek obvykle pracuje 8 hodín denne na počítači. Väčšinu tohto času v sede. Mnohí ľudia navyše nemajú dostatočné znalosti alebo nástroje na zabezpečenie si správneho, resp. ergonomického pracovného miesta, čo vedie k dodatočnému tlaku na chrbticu a k nesprávnemu držaniu tela s predsunutou polohou hlavy.

Aj pri správnom nastavení sa často uchyľujeme k zlému držaniu tela, ako je napríklad kríženie nôh alebo hrbenie ramien pri písaní. Taktiež trávime viac času dochádzaním do práce autom a narastá čas strávený sedením za volantom so zhrbenými ramenami a predsunutou polohou hlavy.

bolest-krcni-patere-stupne.jpg

Tretina našich dní, tretina nášho života

Na tom, ako spíme, záleží

na-spanku-zalezi.webp

Naše krčné a ramenné svaly musia počas dňa uniesť veľkú záťaž: priemerná hlava dospelého človeka váži približne 5 kilogramov. Naše svaly a myseľ, ale aj zvyšok nášho tela, potrebujú odpočinok počas nočného spánku, ktorý predstavuje tretinu nášho života. Rozdiel medzi tým, či doprajeme nášmu krku čas na správny odpočinok pomocou zdravých spánkových polôh, a tým, či budeme ležať napätí celú noc, je veľký. Je to rozdiel medzi takmer celodenným negatívnym tlakom na krk a vyváženou kombináciou negatívneho a liečivého tlaku.

Zatiaľ čo správny spánok je regeneračný, nesprávne spánkové polohy navyše zhoršujú problémy s bolesťami krku, ktoré sa nahromadili počas dňa. V súčasnej dobe je všeobecne uznávané, že najlepšie polohy pre spánok sú na chrbte alebo na boku. Spanie na bruchu prispieva k bolestiam krku, pretože núti k úplnému otočeniu hlavy doľava alebo doprava, čo nie je pre krčné a ramenné svaly prirodzená spánková poloha. Zlá poloha pri spánku však často pretrváva, aj keď spíme na chrbte alebo na boku. Nastavenie krku, ramien a chrbtice je dôležité pre naše svaly, aby si mohli skutočne oddýchnuť, a aby neboli v napätí.

Kryjeme vám chrbát.

Ako Kanuda pomáha správne spať a uľaviť bolestiam krčnej chrbtice

I keď je každý človek jedinečný, priemerný človek sa počas noci (niekto dokonca počas jednej hodiny) niekoľkokrát prevalí a často strieda polohy na boku a na chrbte. Vankúše Kanuda boli navrhnuté tak, aby vám v oboch polohách poskytovali oporu a prinášali vám viac výhody než iné vankúše.

Používanie smartfónov sa stalo dôležitou súčasťou nášho každodenného života - viac ako 80% dospelého obyvateľstva dnes vlastní takýto telefón (pred desiatimi rokmi to bolo len 35%) a ľudia v priemere strávia používaním smartfónov približne 4 hodiny denne. Pri pohľade na tieto telefóny treba predkloniť hlavu, čo značne zaťažuje krk a vedie k problémom s držaním tela.

spani-na-boku.webp

Spanie na chrbte

Výhody zabudovaných techník fyzioterapie

spani-na-zadech-nakres.webp

Vankúše Kanuda boli špeciálne navrhnuté na použitie techník kraniosakrálnej terapie (CST) pre hlavu a krk.

Pri odpočinku na chrbte, vankúše Kanuda aplikujú dve často používané a jemné terapeutické techniky, o ktorých je známe, že uvoľňujú napätie v centrálnom nervovom systéme a zmäkčujú fascie a svalové tkanivo.

Tieto techniky spoločne účinne liečia bolesti hlavy, krku, ramien, hornej časti chrbta, pomáhajú napraviť nesprávne držanie tela a podporujú pocit pohody tým, že odstraňujú bolesť a posilňujú imunitný systém.

Prečítať viac o zabudovaných technikách fyzioterapie

Spanie na boku

Kanuda je na vašej strane - narovnanie krčnej chrbtice ako u žiadnej inej značky

spani-na-boku-nakres.webp

Každý vankúš na trhu tvrdí, že je navrhnutý tak, aby podporoval dokonalé vyrovnanie hlavy, krku, ramien a chrbtice. Bohužiaľ mnohí z nás zistili, že skutočnosť je iná a mnoho týchto výrobkov neplní svoj účel udávaný výrobcom.

Inžinieri výskumu a vývoja spoločnosti Kanuda vynaložili veľké úsilie, aby navrhli vynikajúci výrobok – prešli mnohými verziami, s neustálou spätnou väzbou od pacientov. Každý jeden uhol, dutina a záhyb našich vankúšov boli v priebehu času zdokonaľované, spolu s úpravami hustoty peny tak, aby vznikol skutočne podporný vankúš.

Rozdiel medzi bežným vankúšom a zdravotným vankúšom Kanuda

srovnani-polstaru.jpg

Adaptic tím autorov

Skupina autorov pod značkou Adaptic, ktorí sa zaoberajú zdravým sedením. Pracujú na vývoji nových zdravotníckych výrobkov alebo pomáhajú zákazníkom pri výbere správnej stoličky.

Viac článkov

Stále scrollujete? Môžete čítať ďalej!