☝️ Vedeli ste, že nám môžete stoličku Adaptic vrátiť až 30 dní od zakúpenia? ☺️

Čo robiť pri zablokovaní krčnej chrbtice?

Dosť možno ide len o prechodnú reakciu tela na zlé zaobchádzanie: treba pri ofúknutí prievanom z otvoreného okienka auta alebo nie príliš vhodnú polohu počas spánku - a v takom prípade si môžete pomôcť sami. Ak je príčina závažnejšia, nakoniec neostane než navštíviť odborníka.

Proti bolesti hlavy - ktorá vás celkom určite bolí, pretože inak by ste si ako laik určite žiadne blokády chrbtice nevšimli - sa nezdráhajte vziať si slabší liek, aj keď ste inak odporcovia chémie. Jedna dve tabletky sú pre telo menšie zlo než bolesť, s ktorou sa stretáva.

Do tepla, na masáž alebo cvičiť!

A čo ďalej? Skúste jeden z troch krokov, ktorý by vám mal priniesť úľavu.

Asi najjednoduchšie je bolestivé miesto prehriať. Ideálne sú gélové vrecúška, ktoré ohrejete na 40-60 ° C zahrievaním vo vode alebo v mikrovlnnej rúre. Než ich priložíte k telu, nezabudnite ich zabaliť treba do obrúska, aby ste sa nepopálili. Pokiaľ vo vašej domácnosti nechýba elektrická dečka, splní rovnaký účel. Nemáte-li ani jedno, rovnako dobre poslúži stočený uterák, do ktorého stredu nalejete horúcu vodu - mokrý uterák potom opatrne prikladajte k telu.

Úľavu prinesie aj masáž spočívajúca v intenzívnom trení ramena alebo šije celou dlaňou, ako by ste kožu a svaly okolo krčnej chrbtice miesili podobne ako cesto. Iným variantom je masírovanie konkrétneho bodu, ktorý vás najviac bolí, striedavým tlačením a uvoľňovaním palca.

Podľa odborníkov neexistuje jeden konkrétny cvik, ktorý spoľahlivo vždy zaberie. Častá pomoc ale spočíva v úklone hlavy sprava doľava, spredu dozadu aj krúženie dokola.

Keď žiadna z rád nepomôže alebo bolesť hlavy pretrváva, mali by ste vyhľadať fyzioterapeuta alebo lekára.

Adaptic tím autorov

Skupina autorov pod značkou Adaptic, ktorí sa zaoberajú zdravým sedením. Pracujú na vývoji nových zdravotníckych výrobkov alebo pomáhajú zákazníkom pri výbere správnej stoličky.

Viac článkov

Súvisiace produkty

Stále scrollujete? Môžete čítať ďalej!

Používame cookies.
Súhlasím