☝️ Vedeli ste, že nám môžete stoličku Adaptic vrátiť až 30 dní od zakúpenia? ☺️

Čo robiť pri zablokovaní krčnej chrbtice?

Dosť možno ide len o prechodnú reakciu tela na zlé zaobchádzanie: treba pri ofúknutí prievanom z otvoreného okienka auta alebo nie príliš vhodnú polohu počas spánku - a v takom prípade si môžete pomôcť sami. Ak je príčina závažnejšia, nakoniec neostane než navštíviť odborníka.

Proti bolesti hlavy - ktorá vás celkom určite bolí, pretože inak by ste si ako laik určite žiadne blokády chrbtice nevšimli - sa nezdráhajte vziať si slabší liek, aj keď ste inak odporcovia chémie. Jedna dve tabletky sú pre telo menšie zlo než bolesť, s ktorou sa stretáva.

Do tepla, na masáž alebo cvičiť!

A čo ďalej? Skúste jeden z troch krokov, ktorý by vám mal priniesť úľavu.

Asi najjednoduchšie je bolestivé miesto prehriať. Ideálne sú gélové vrecúška, ktoré ohrejete na 40-60 ° C zahrievaním vo vode alebo v mikrovlnnej rúre. Než ich priložíte k telu, nezabudnite ich zabaliť treba do obrúska, aby ste sa nepopálili. Pokiaľ vo vašej domácnosti nechýba elektrická dečka, splní rovnaký účel. Nemáte-li ani jedno, rovnako dobre poslúži stočený uterák, do ktorého stredu nalejete horúcu vodu - mokrý uterák potom opatrne prikladajte k telu.

Úľavu prinesie aj masáž spočívajúca v intenzívnom trení ramena alebo šije celou dlaňou, ako by ste kožu a svaly okolo krčnej chrbtice miesili podobne ako cesto. Iným variantom je masírovanie konkrétneho bodu, ktorý vás najviac bolí, striedavým tlačením a uvoľňovaním palca.

Podľa odborníkov neexistuje jeden konkrétny cvik, ktorý spoľahlivo vždy zaberie. Častá pomoc ale spočíva v úklone hlavy sprava doľava, spredu dozadu aj krúženie dokola.

Keď žiadna z rád nepomôže alebo bolesť hlavy pretrváva, mali by ste vyhľadať fyzioterapeuta alebo lekára.

Používame cookies.
Súhlasím