Len do 18.7.2024 kúpite Adaptic STYLE s 10% zľavou! | Plus 30 dní na vrátenie každého produktu

Ako Adaptic bráni bolesťam aktiváciou musculus spinalis

Zaobstaraním správnej stoličky ste na dobrej ceste, ako sa vyhnúť bolestiam chrbta, prípadne sa ich zbaviť. Z dlhodobého pohľadu tak môžete zabrániť chronickým zdravotným problémom.

Kľúčom je správne využívanie spinálnych svalov (musculus spinalis), ktoré sú súčasťou chrbtových svalov. Ich hlavnou funkciou je skracovanie a napriamovanie, teda pravý opak sedavého životného štýlu modernej doby.

Vplyv na bolesti chrbtice má aj medulla spinalis, teda miecha. Pri jej poranení hrozí ochrnutie končatín, ale nielen preto je nutné ju chrániť. Pri takzvanej protruzii, čo je ľahší stupeň vyhrezu platničky, kedy dôjde k jej prechodnému vyklenutiu mimo medzistavcový priestor, býva bežná bolesť v oblasti chrbtice, ku ktorej sa pridáva aj brnenie končatín a poruchy ich hybnosti. Takéto ochorenie pritom môže spôsobiť ďalšie závažné zdravotné komplikácie.

Chrbtica, s ktorou musculus spinalis aj medulla spinalis súvisí, predstavuje základný os tela - z bočného pohľadu pripomína písmeno S. Za normálneho stavu na seba jednotlivé časti chrbtice pôsobí, aby zabezpečili optimálnu hybnosť.

Zdravotné stoličky Adaptic s výkyvným sedákom zaisťuje správne postavenie chrbtice do esovitého tvaru a teda fyziologické nastavenie stavcov a platničiek - kým pre kancelárske a ergonomické stoličky s pevným sedákom je typický tlak na platničku, ktorá potom má tendenciu medzi stavcami "cestovať" a vysunúť sa von, čím dochádza ku zmieňované protruzii.

Zdravé sedenie na stoličke Adaptic tak vďaka výkyvnému sedáku vlastne posilňuje chrbticové svaly musculus spinalis ich správnym naprimovaním a skracovaním. Aktiváciou svalov chrbticového systému dochádza k zníženiu tlaku v bedrách a teda predchádzaniu bolestiam chrbta, v prípade ich existencie na zmiernenie alebo odstránenie ťažkostí.

Adaptic tím autorov

Skupina autorov pod značkou Adaptic, ktorí sa zaoberajú zdravým sedením. Pracujú na vývoji nových zdravotníckych výrobkov alebo pomáhajú zákazníkom pri výbere správnej stoličky.

Viac článkov

Stále scrollujete? Môžete čítať ďalej!