☝️ Vedeli ste, že nám môžete stoličku Adaptic vrátiť až 30 dní od zakúpenia? ☺️

Čo robiť pri zablokovaní bedrovej chrbtice?

Často sa to stáva pri jednorázovom zaťažení v športe, ale aj doma alebo na záhradke, keď sa pre niečo prudko ohneme alebo chceme zo zeme zdvihnúť ťažšie predmet, nemôžeme sa už narovnať a neznesiteľne nás bolí chrbát. Blokádu chrbtice poznáme skôr pod ľudovým označením húser, hexenšuš alebo ischias.

Kým ischias už predstavuje vážnejší problém, ktorého príčinou býva vyhreznutá platnička a nápravu by sme mali nechať výhradne na odborníkovi, s húserom si môžeme poradiť sami. Pre laika je ťažké spoľahlivo spoznať, čo nás trápi, avšak orientačne: ak bolesť vystreľuje do nohy a nemôžeme sa narovnať, je lepšie vyhľadať lekára.

Na húsera môžeme vyskúšať nápravu teplom - či už pomocou elektrickej deky, gélových vrecúšok alebo uteráka zohriateho horúcou vodou. Postupujeme podobne ako v prípade krčnej blokády, prehrievame však bedrá a panvu.

Podobne ako v prípade krčnej chrbtice môžete vyskúšať aj manuálne uvoľnenie napätia svalov. Len v tomto prípade potrebujete pomocníka - sami si ľahnite a požiadajte niekoho z rodiny alebo blízkych, aby dlaňou tlačil na bedrá či hrudník a súčasne okolo chrbtice šúchal vašu kožu a svalovinu.

Používame cookies.
Súhlasím