☝️ Vedeli ste, že nám môžete stoličku Adaptic vrátiť až 30 dní od zakúpenia? ☺️

Čo robiť pri zablokovaní bedrovej chrbtice?

Často sa to stáva pri jednorázovom zaťažení v športe, ale aj doma alebo na záhradke, keď sa pre niečo prudko ohneme alebo chceme zo zeme zdvihnúť ťažšie predmet, nemôžeme sa už narovnať a neznesiteľne nás bolí chrbát. Blokádu chrbtice poznáme skôr pod ľudovým označením húser, hexenšuš alebo ischias.

Kým ischias už predstavuje vážnejší problém, ktorého príčinou býva vyhreznutá platnička a nápravu by sme mali nechať výhradne na odborníkovi, s húserom si môžeme poradiť sami. Pre laika je ťažké spoľahlivo spoznať, čo nás trápi, avšak orientačne: ak bolesť vystreľuje do nohy a nemôžeme sa narovnať, je lepšie vyhľadať lekára.

Na húsera môžeme vyskúšať nápravu teplom - či už pomocou elektrickej deky, gélových vrecúšok alebo uteráka zohriateho horúcou vodou. Postupujeme podobne ako v prípade krčnej blokády, prehrievame však bedrá a panvu.

Podobne ako v prípade krčnej chrbtice môžete vyskúšať aj manuálne uvoľnenie napätia svalov. Len v tomto prípade potrebujete pomocníka - sami si ľahnite a požiadajte niekoho z rodiny alebo blízkych, aby dlaňou tlačil na bedrá či hrudník a súčasne okolo chrbtice šúchal vašu kožu a svalovinu.

Adaptic tím autorov

Skupina autorov pod značkou Adaptic, ktorí sa zaoberajú zdravým sedením. Pracujú na vývoji nových zdravotníckych výrobkov alebo pomáhajú zákazníkom pri výbere správnej stoličky.

Viac článkov

Súvisiace produkty

Stále scrollujete? Môžete čítať ďalej!

Používame cookies.
Súhlasím