Len do 18.7.2024 kúpite Adaptic STYLE s 10% zľavou! | Plus 30 dní na vrátenie každého produktu

Spevňuje chrbtové a brušné svaly

Spevňuje chrbtové a brušné svaly

Pri sede na zdravotnej stoličke Adaptic dochádza k aktivácii hlbokých stabilizačných svalov chrbtice (HSSCH - pozrite predchádzajúci bod) aj chrbtových a brušných svalov. Stabilizačná súhra svalov umožňuje postavenie chrbtice zodpovedajúce optimálnemu statickému zaťaženiu. Prostredníctvom aktivácie svalov dochádza k zakriveniu chrbtice a umožňuje rovnomerné zaťaženie jednotlivých chrbticových segmentov (stavcov).

Toto vzpriamené držanie chrbtice je zabezpečené spoločnou aktivitou svalov. Dlhé, na seba nadväzujúce svaly by spôsobili vykývanie jednotlivých segmentov chrbtice, preto je pre stabilizáciu chrbtice zásadná súhra medzi krátkymi hlbokými svalmi a dlhými povrchovými svalmi. Ide o súhru medzi hlbokými chrbtovými svalmi a bránicou, panvovým dnom a brušnými svalmi, ktoré sú hlavnou oporou brušnej dutiny a spoluregulujú vnútrobrušný tlak.

Poruchy v oblasti HSSCH sú jednými z najvýznamnejších funkčných faktorov spôsobujúcich bolesti v chrbte. Jednotlivé segmenty (stavce) sú pri pohybe nedostatočne fixované, resp. sú fixované v nevýhodnom postavení. To vedie k výraznému chronickému preťažovaniu a k nedostatočnej svalovej ochrane jednotlivých segmentov chrbtice počas pohybu pri statickom zaťažení a pri pôsobení vonkajších síl. Keďže svaly fungujú spoločne ako jedna funkčná jednotka a dysfunkcia (narušená funkcia) jedného z nich znamená vždy dysfunkciu celého tohto systému, je správna funkcia chrbtových a brušných svalov dôležitá. Vďaka pohyblivému sedáku na stoličke Adaptic dochádza k aktivácii a spevňovaniu chrbtových a brušných svalov, čo vedie k správnemu fungovaniu chrbtice, tzv. posturálnej funkcii (vzpriamené držanie tela).